Choď na obsah Choď na menu
 

O súboreVítame Vás na stránkach Žilinských mažoretiek Diana z CVČ Spektrum v Žiline

 Naše počiatky siahajú do roku 1991. Minulý rok sme oslávili 20. výročie vzniku.

 

193.jpg

 

 

194.jpg

 

 

 Od jeho vzniku je na čele tohto súboru Ľudmila Štefková, ktorá dotiahla súbor tam, kde je dnes. Svedčí o tom množstvo ocenení, nie len národných, ale aj medzinárodných, v podobe niekoľkonasobných titulov Majster Slovenska aMajster Európy. Môžete sa o tom presvedčiť v rubrike Naše ocenenia. Každoročná obhajoba týchto ocenení je z roka na rok náročnejšia. Za dobu svojej existencie sme absolvovali mnoho vystúpení na rôznych kultúrnych, športových, spoločenských a benefičných podujatiach.

Súbor sa skladá z piatich skupín, ktoré podľa veku delíme na skupiny A,B,C,D,E. Momentálny počet členiek je vyše 100. V súbore sa však vystriedalo viac ako 350 členiek.

Zúčastnili sme sa mnohých festivaloch a súťaží doma aj v zahraničí. Tancujeme na hudbu rôznych žánrov a spolupracujeme s dychovými kapelami. Veľmi často spolupracujeme s detskou dychovou hudbou Hradišťanka.

 Všetky úspechy sme dosiahli tvrdou prácou na tréningoch a sústredeniach. Nemôžeme ale zabudnúť ani na sponzorov a našich rodičov. Všetkým patrí veľké poďakovanie. ĎAKUJEME !!!